sobota, 26 października 2013

olej arganowy

Olej arganowy to olej wytwarzany z owoców arganii żelaznej. Poniżej zdjęcia oryginalnego oleju z Morocco oraz drugi zamówiony na Allegro. Ten z Maroko ma intensywniejszy zapach ten z Allegro nie ma tak wyczuwalnego zapachu, nie wiem czym ta różnica może być spowodowana.
Hi all, below I post the photos of my bottles of argan oil. The first bottle has come to me straight from Morocco and the second I have ordered from an online shop.Argan oil is a plant oil produced from the kernels of the argan tree (Argania spinosa L.), endemic to Morocco, that is used for its nutritive and cosmetic properties.http://en.wikipedia.org/wiki/Argan_oil http://www.naturalnews.com/028265_argan_oil_remedies.html:
The active substances called triterpenoids that occur in Argan Oil offer amazing skin protection benefits. These include tissue healing (scars), anti-inflammatory, sun-protective and disinfectant properties. The oil contains 80% unsaturated fatty acids and is more resistant to oxidation than olive oil. Argan oil also contains 0.8% unsaponifiables (a large group of compounds also known as plant sterols or sterolins). Sterolins improve skin metabolism, reduce inflammation and promote excellent moisture retention. Learn more: http://www.naturalnews.com/028265_argan_oil_remedies.html#ixzz2iqZEKO3E
http://olejekarganowy.org/:
Olejek arganowy w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny, zawdzięczamy to jego wyjątkowym właściwościom pielęgnacyjnym oraz odmładzającym. Olejek arganowy pozyskiwany jest z nasion drzewa arganowego, które jest jednym z najstarszych na świecie drzew. Olej arganowy to kosmetyk i środek leczniczy. Jest jednym z najdroższych kosmetyków na świecie ze względu na ograniczoną dostępność, bardzo pracochłonny proces pozyskiwania oraz niezwykłe właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne. Olej arganowy zwany jest również płynnym złotem czy złotem Berberów. Olej arganowy posiada lekko czerwony kolor i bardzo delikatny posmak orzeszków ziemnych, po przetworzeniu traci te naturalne cechy, jednak właściwości nie ulegają zmianie.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html:
Olej arganowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie kwasy omega-6 i omega-9. Poza tym zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Ilość witaminy E w oleju arganowym jest wyższa aniżeli w oliwie z oliwek. Jest to olej o intensywnych własnościach antyoksydacyjnych, wynikających z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w tym kwasu ferulowego i karotenoidów - w postaci żółtych ksantofili. Dzięki antyoksydantom, olej chroni strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Olej wykazuje również działanie przeciwzapalne, łagodzące i sprzyja gojeniu, dzięki obecności fitosteroli, w tym głównie spinasterolu. Skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację bariery hydrolipidowej naskórka oraz uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze, w tym cennych ceramidów stanowiących cement komórkowy. Dzięki temu olej wykazuje skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, wpływając na odpowiednie nawodnienie, elastyczność, odżywienie i odnowę komórkową oraz złagodzenie procesów zapalnych. Zgodnie z badaniem z 2007r., olej arganowy wspomaga również regulację pracy gruczołów łojowych.
Ja jestem z tego zakupu bardzo zadowolona, taki olej jest bardzo wydajny, wystarczy jego niewielka ilość. Można używać na twarz, ciało i włosy (zostawić na noc na całe włosy, albo wetrzeć tylko w same końcówki po wymyciu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz